Protein Diyeti Listesi
15 Mayıs 2024

Protein Diyeti Listesi

Protein diyeti listesi, protein diyeti düzenli ve istikrarlı bir şekilde uygulandığında haftada vücut yapısına bağlı olarak 2 kilo verilebilir. Protein diyeti çok uzun tutulmazsa kilo verme süreci daha kolay olur. Hızlı kilo vermek için proteinin dozu kaçırıldığında ve uzun süre sadece protein ağırlıklı besleniliyorsa bu durum hızlı bir şekilde yaşlanmaya neden olur. Dolayısı ile bilinçli ve dengeli olunmalıdır.

Protein diyeti listesi

1. Gün

Sabah kahvaltısı: 1 tane katı pişirilmiş yumurta, 6 adet zeytin, 2 parmak kalınlığında yağsız peynir, 2 adet salatalık, 3 çorba kaşığı çökelek peynirine bir fiske eklenmiş çörek otu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Öğle yemeği: Bol yeşillik (Roka, tere, dereotu, maydanoz), 2-3 tane yeşil biber, salatalık dahil edilmiş yeşil salata üzerine 150 gr ton balığı.

Ara öğün: 1 kâse karadut, 3 adet ceviz.

Akşam yemeği: 5 tane ekmek ilave edilmemiş yağsız kıymadan hazırlanmış köfte, 2 tane haşlama kabak ve 7 tane közlenmiş biber.

Gece: 6 tane çilek.

2. Gün

Sabah kahvaltısı: 1 kâse az yağlı yoğurt içine 3 tane ceviz, 1 şeker kaşığı keten tohumu, 3 çorba kaşığı yulaf kepeği, 1 çay kaşığı çörekotu, 2 şeker kaşığı buğday rüşeymi.

Öğle yemeği: 1 porsiyon kuzu kulağı çorbası, derisi ve yağı alınmış ızgara ya da haşlama tavuk eti.

Ara öğün: 2 tane salatalık, 1 kâse nane eklenmiş cacık.

Akşam yemeği: 1 porsiyon ızgarada pişmiş bonfile et, 7 tane közlenmiş acı biber, 2 tane haşlanmış kabak.

Gece: 1 küçük akse karadut, çilek ya da vişne.

Protein diyeti yapılırken dikkat edilecek noktalar

Protein diyeti uygulandığı sürece günde en az 2-2,5 litre su içilmelidir. Protein diyet listesi kabızlığa neden olabileceğinden dolayı su ile bol yeşillik, salatalık gibi kalori bakımından düşük, lif bakımından sengin olan besinlere bolca yer verilmelidir. Protein diyeti ile vücudun istenilen şekilde sıkılaşması her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle diyet ile hafifte olsa egzersiz yapılmalıdır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Protein C Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Protein C Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Protein Yiyecekler Nelerdir?

Protein Yiyecekler Nelerdir?

Güncel

Protein Sindirimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Protein Sindirimi Nedir ve Nasıl Yapılır?