Kilo Aldırıcı Protein Tozu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kilo Aldırıcı Protein Tozu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kilo Aldırıcı Protein Tozu, Protein tozları, spor yapan veya sporla ilgilenen hemen hemen herkesin kullandığı destek amaçlı ve protein oranı yüksek olan toz ilaçlardır. Dediğimiz gibi gerçek anlamda protein oranı çok yüksektir. Sayısal anlamda yüzde seksen civarında protein ve yüzde 15 civarında ise karbonhidrat içerir. Bazı spor hocaları protein tozunu önerir. Çünkü kullanım açısında kalitelidir. Karbonhidratların da tıpkı proteinlerin gibi tozları vardır. Fakat ikisi arasındaki farkı şöyle söyleyebiliriz. Protein tozları kas yapmak için kullanılır. Veya kas yapımına destek olmak için kullanılır. Karbonhidrat tozları ise kilo almak için kullanılır. Bu tozlar birbirine karıştırılır ve bu yüzden akıllara protein tozu kilo aldırır mı sorusu gelir.

Bu karışıklığı düzeltmek için ise bilgilenmek gerekir. Protein tozları spor salonlarında satılabilir. Hatta birçok yerde sulandırılmış protein tozları da bulunmaktadır. Daha çok yeni spora başlayan ve heves içerisinde olup kısa vadede sonuç elde etmek isteyen insanlar tarafından kullanılır. Eğer düzenli ve kontrollü kullanılırsa bir sıkıntı olmayacaktır. Fakat uzun süre kullanacaksak bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlardan biri de göbek oluşmasıdır. Uzun süre kullanılan ve dengesiz bilinçsizce kullanılan protein tozları, göbek çevresinde yağlanma oluşturur. Bunun yanı sıra hormonlarda bir dengesizlik ve anormal çalışma meydana gelir. Birçok protein tozu kullanan ve bunların içerisinden yanlış kullananlar göbek çevresi yağlanmasından şikâyet etmektedir. Bunların oluşumunu engellemek için öncelikle protein tozunu nasıl kullanacağımızı spor hocamızdan mutlaka öğrenmeliyiz. Çünkü protein tozu her durumda kilo aldırmaz.

Protein Tozunun Kilo Aldırdığı Durumlar

Protein tozunu kullanan çoğu kişi aslında kilo almak ister. Çünkü sporcunun asıl amacı kilo alıp iri görünmektir. Fakat bu iri görünmek kilonun yağ olarak depolanması ve şişmanlamak değildir. İri görünmenin buradaki anlamı kaslı ve yapısı gereği güçlü görünmek anlamına gelir. Akıllara gelen soru yanlıştır. Soru şu şekilde olmalıdır. " Protein tozu yağlı bir vücuda bürünmeye neden olur mu?" olmalıdır.

Protein Tozunun Yağa Dönüşmesine Sebep Olan Durumlar
  • Hızımızı alamayıp kullandığımız protein tozları kilo almamıza ve yağlanmaya neden olur.
  • Kullandığımız protein tozunun markasına ve içerisindekiler dikkat etmeliyiz. Güvenilir olduğuna inandığımız markaların protein tozlarını kullanmalıyız. Çünkü kullandığımız toz protein değil, onun yerine şeker dolu bir kutu olabilir.
  • Bir spor hocası veya bir diyetisyenden destek almalıyız. Kullandığımız diyet listesi doğru olmalı. Yoksa yiyeceklerin üzerine protein tozu yağlanma yapar ve kilo alırız.
  • Yapılan sporun azlığı ve pes etme fakat protein tozuna devam etmek kilo aldırır.
Ayrıca protein tozu sütten yapıldığı için süte alerjisi olmayan kişiler kullanmalıdır. Kullanmadan önce mutlaka bir doktorla görüşmelisiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Protein Tozu Kullanımı

Protein Tozu Kullanımı

Protein Özellikleri Nelerdir?

Protein Özellikleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Protein Tozu Zararları Nelerdir?

Protein Tozu Zararları Nelerdir?